Παρασκευή 29 Ιουνίου 2012

Grazie Ragazzi ! Forza Italia

Ο Μαέστρος  Pirlo ήταν σε μεγάλα κέφια , ο Buffon κατέβασε ρολά ενώ ο Balotelli αξιοποίησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις καταπληκτικές ασίστ του Cassano στο πρώτο γκολ και του Mondolivo στο δεύτερο και η Ιταλία κάνοντας εκπληκτική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο πήρε την πρόκριση στον τελικό της Κυριακής 1η του Ιούλη.
Οι Γερμανοί προσπάθησαν να γυρίσουν  το παιχνίδι αλλά πολλά από τα αστέρια τους βρέθηκαν σε κακή βραδιά. Απείλησαν κυρίως με μακρινά σουτ αλλά ο Buffon κατέβασε πολλά με αποκορύφωμα την απόκρουση στο σουτ του Kroos στο βου ημιχρόνιο. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις σε 2-1 με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ozil.
Ισπανία - Ιταλία στον τελικό του EURO 2012 στο Κίεβο. Υπομονή μέχρι το βραδάκι της Κυριακής.
Πρωτομηνιά με ματσάρα λοιπόν....καλά ξεκινάει αυτός ο Ιούλης !!